Bursa Hakeller Temizlik

Bursa İnşaat Sonrası Temizlik

Temizlik Şirketi

Bursa Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır ?

İnşaat sonrası temizlik, derinlemesine yapılması gereken, özel ekipman ve temizlik ürünleri kullanılması gereken bir çalışmadır. Yeni bitirilmiş bir inşaatta malese yapılacak çok azla temizlik işi bulunmaktadır. Sıva pislikleri, yerlere damlamış boyalar, cam ve kapı doğramalarında bulunan yapışkan bantlar.

bursa-hakeller-inşaat-sonrası-temizlik
insaat-sonrasi-temizlik-hizmet,
İnşaat Sonrası Temizlik

Zemin Temizliği

Evlerde bulunan zeminler, doğru şekilde temizlenmediğinde ve dezenfekte edilmediğinde hem mikrop barındırıyor hem de evin kirli görünmesine neden oluyor. Bu nedenle zemin temizliğine özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. İşte sizlere hangi zeminin nasıl temizlenmesi gerektiği..

LAMİNANT PARKELER NASIL TEMİZLENMELİ ? 

Laminant parkeler, hemen hemen her gün ıslak bir toz bezi ile silinmeli. Parkenin temizleneceği suyun içine arap sabunu konulmalı. Arap sabunu hem parkeleri parlatacak hem de parkelerin dezenfekte olmasını sağlayacaktır. Eğer parkelerde bulunan mikropların tamamen yok olmasını istiyorsanız sirkeli su ile de parkelerinizi silebilirsiniz. Bunlarla birlikte laminant parkeler asla ıslak bırakılmamalı, ıslak bezle temizlik yapılmasının ardından kuru bir bezle kurulanmalı.

SERAMİK ZEMİN NASIL TEMİZLENMELİ?

Zemin çeşitleri arasında en kolay temizleneni karo zeminlerdir. Kolay kolay çizilmeyen ve üzerinde çok fazla leke tutmayan karo zeminler genellikle mutfak, balkon ve banyolarda kullanılır. Karo zemin temizliği yapılırken sıvı deterjan ve su kullanılarak üstlerinde bulunan zor ve kirden kurtulabilirsiniz. Eğer karo zeminlerin aralarında bulunan alanlar kararmaya başladıysa sert bir halı yıkama fırçası ve çamaşır suyu ile aralarını temizleyebilirsiniz. 

Genellikle karo zemin koyu renkse zemin üzerinde su lekelerini kalmasından şikayet edilir. Koyu karo zemin üzerinde bulunan su lekelerini yok etmek içinse yapmanız gereken çok basit. Beyaz sirke, tuz ve karbonat karışımını bir kabın içinde suyla birlikte karıştırın ve zeminin üzerine uygulayın. Su lekenin yok olduğunu göreceksiniz. 

Bursa Hakeller Temizlik

Hakeller İnşaat Sonrası Temizlik Servisi

Yeni ev yaptıranlar veya sıfır bina alanlar inşaat sonrası ev temizliğinden pek keyif almazlar. Çünkü inşaat temizliği bir hayli zordur. İnşaat sonrasında yerde birçok moloz, camlarda zor çıkan lekeler, yerde ve fayansa tozlar bulunur.

Bursa inşaat sonrası temizlik hizmetinde, yüzünüzü güldürecek bir firma, Hakeller Temizlik ile çalışabilirsiniz. Profosyonel ekibi, yüzlerce mutlu müşteri referansı ile sizlere en iyi Bursa inşaat sonrası temizlik servisi olarak hizmet vermeye hazırız.

Tek yapmanız gereken 0 533 610 94 05 nolu telefon hattımızı aramanız.

bursa-inşaat-sonrası-temizlik
İnşaat Sonrası Temizlik

PVC DOĞRAMA TEMİZLİĞİ

Pimapen pencerelerin montaj işlemi tamamlandıktan sonra üzerinde bulunan koruyucu bantlar sökülmelidir. Binada sıva, boya, badana gibi inşaat işleri devam ediyorsa bu koruyucu bantlar pencere yüzeylerinin zarar görmesini engellemek için inşaat bitene kadar sökülmemelidir. Pimapen pencere üzerinde bulunan koruyucu bantlar uzun süre güneş ışınlarına maruz kaldığında pencere yüzeyine kaynayacaktır. Pencere yüzeyine kaynayan koruyucu bantların çıkartılabilmesi için saç kurutma makinası gibi sıcak have üfleyen bir ısıtıcının yaklaşık bir dakika koruyucu bandın üzerine 10-15 cm mesafeden tutulması ve koruyucu bandın soğumadan çekilmesi gerekmektedir.

Pimapen pencereler üzerinde bulunan koruma bantları uzun süre güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır. Aksi takdirde bu bantların pencereden sökülmesi zorlaşmaktadır.

inşaat-sonrası-temizlik-bursa
Bursa Hakeller Temizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

İnşaat Sonrası Detaylı Temizlik Nasıl Yapılır?
Bazı yüzeyler inşaat sırasında daha zorlu lekelere maruz kalmış olabilir. Bu yüzeyleri temizlemek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Banyoyu Temizleyin
İnşaat sonrası banyo temizliği sırasında alçılı ve kireçli yüzeyleri, fayansları ıslatmadan önce bir çuval yardımıyla ovarak kirin kabasını alabilirsiniz. Sonrasında duşakabini ve tuvaleti Domestos gibi etkili bir çamaşır suyuyla temizleyebilirsiniz.

Fayansları ve Derz Aralarını Unutmayın
İnşaat sonrası fayans temizliği nasıl yapılır dediğinizde öncelikle maskenizi takıp, camları açarak tüm tozları güzelce süpürün. Bir bez ile fayansların kabasını alın. Derzleri temizlemek için amonyaklı krem gibi etkili bir ürün kullanabilirsiniz.

Camları Lekelerden Arındırın
İnşaat sonrası cam temizliği nasıl yapılır dediğinizde ise muhtemelen boya lekelerine müdahale etmeniz gerekecektir. Bu lekeleri öncelikle jilet ile kazıyabilirsiniz. Ardından maskenizi takıp boya lekelerini tiner ile çıkarabilirsiniz. Son olarak camlarınızı normal bir şekilde silerek ince temizliğini yapmak gerekecektir.

Zemini Silin ve Temizliği Bitirin
İnşaat sonrası parke temizliği için önce elektrik süpürgesiyle iyice süpürün. Sonrasında ahşap yüzeyler için özel olarak üretilenzemin temizlikürünleri gibi bir temizleyiciyi suya ekleyerek bez veya paspas ile silebilirsiniz. Bu yöntemlerle inşaat sonrası ev temizliği nasıl yapılır sorunuz yanıtlanmış olacak. Size ise yorucu bir temizlikten sonra yeni ve tertemiz evinizin keyfini çıkarmak kalacak.

Bursa HakellerT emizlik

İnşaat Sonrası Temizlik

En hızlı, en kaliteli, en ekonomik Bursa inşaat temizliği hizmeti alabilmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.

İnşaat Sonrası Temizlik

Bursa Temizlik Firması

Düzenli planlama ile yapılan, dış cephe temizlik işlemi, yağmur, rüzgar gibi etkenlerden etkilenen binaların bakımlı ve güvenli kalması için gereklidir.