Bursa Hakeller Temizlik

Okul Temizlik

Bursa Hakeller Okul Temizlik Hizmet,

Bursa Temizlik

Okul Temizlik Hizmeti

Okul Temizliği
Eskiden okullarda temizlik işleri hademelik sistemleri olarak yürütülmekteydi. Zaman içerisinde okul ve öğrenci sayısının artması ile birlikte hademe sisteminin yeterli olamaması çeşitli temizlik firmalarının okul temizliği işini üstlenmesine sebep oldu.

Öğrencilerin her gün okullarda günlük yaşamlarının belirli bir dönemini geçirmektedirler. Bu nedenle sağlıklı bir ortamda olabilmeleri artık deneyimli temizlik firmaları tarafından mümkün olabilmektedir.

Öğrencilerin gün boyu ortak olarak kullandıkları lavabo, yemekhane ve sınıfların temizliği belirlenen saat dilimlerinde titizlik ile temizleme şirketleri tarafından yapılabilmektedir.

Okul temizleme işlemini gerçekleştirecek olan firmanın vergi levhasının olması ve güvenilir yapıda olması gerekli görülmektedir. Annelerin akıllarında şüphe bırakmayacak derecede temiz bir ortamda çocuklarının eğitim alması onlar içinde oldukça büyük önem taşımaktadır.

Bursa okul temizliği okulda çalışan öğretmen, idareci, eğitimcilerin ve öğrencilerin sağlıklı bir ortamda hijyen içerisinde olabilmeleri mümkündür.

Temizlik işlemleri okul temizleme konusunda deneyime sahip olan temizlik şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir. İsteğinize göre gün içerisinde olabileceği gibi eğitim saatleri dışında da yapılması mümkündür.

Okullarda çok sayıda öğrencilerin ve çalışanların bulunması hijyenin ve temizliğin azalmasına neden olmaktadır.

Okulların detaylı temizlik gerektiren yerleri olan tuvalet, lavabo, yemekhane gibi ortamların öğretmenler odası, koridor ve sınıflara nazaran daha titizlik ile temizlenmesi gerekmektedir.

Çalışmalarını disiplinli bir şekilde sürdüren temizlik firmaları temizleme esnasında kullandıkları makineler kimseyi rahatsız etmeyecek ve ses yapmayacak şekildedir. Ayrıca kullanılan malzemelerde hiç kimsenin etkilenmemesi adına kokusuz olarak tercih edilmektedir.

Temizlik şirketleri okul temizliği yaparken her ayrıntıyı ince ince düşünmektedir. Öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim alabilmeleri adına temiz alanlar oluşturmaktadırlar.

Okullarda bulunan bahçe, tuvalet ya da sınıfların eskiden olduğu gibi hademeler ile temizliği esnasında birden çok kişinin bulunması gerekli olmakta ve buda okul bütçesine zarar vermektedir.

Gereğinden fazla çalışanın ve fazla maliyetin önlenmesi temizlik şirketlerinin sağlamış olduğu okul temizleme işlemi ile mümkün olabilmektedir.

Hakeller Okul Temizliği

Sınıf Temizliği

Kamu ve özel okullarımızda, kreşlerde
çocuklarımızın ders ve eğitim aldıkları sınıf ların temizliği son derece önemlidir. Oturdukları sıralar ahşap metal ve plastik maddelerden imal edilmektedir. Bu sıraların ve sınıftaki diğer malzmelerin, zeminin, sınıf kapısı ve pencerelerin, en iyi şekilde temizlenmesi ve hijyen edilmezi gerekir.

Kat ve Merdiven Temizliği

Yüzlerce öğrencinin ortak olarak kullandıkları, giriş ve çıkışlarda, ders araarında vakit geçirdikleri katların, kantinin ve merdivenlerin temizliği düzenli olarak yapılmalıdır.

İdari Birimlerin Temizliği

Okullarımızda yönetimin ve öğretmenlerimizin kullanmakta olduğu, idari birimlerin, müdür ve yardımcı odaları, öğretmeler odası
toplantı odası gibi alanların temizliği
detaylı olarak yapılmalı, masa, koltuk ve elektronik cihazlara usulune uygun olarak temizlenmelidir.

Okul Tuvalet Temizliği

Okullarda bulunan kız ve erkek öğrencilere ait tuvalet temizliği,çok sık temizlik gerektiren bölümlerdir. Belki ijyen kurallarına dikkat edilmesi gereken alanlar sıklıkla dezenfekte edilmeli, kullanım yönetmelikleri öğrencilerin görebilecekleri alanlara asılmalıdır.

Hakeller Temizlik

Okul Temizliği

Okullarda temizli işlerinin nasıl yapılması gerektiği, milli eğitim bakanlığı ve sağlık bakanlığı tarafından belirlenmiştir.

Okul Temizlik

Bursa Hakeller Temizlik

Oklu temizlik işleri periyodik ve düzeli sözleşmeler ile yapılabilmektedir. Aksmaya müsade edilemez ve denetlenmesi gereklidir.