Bursa Temizlik Firmaları

by admin
Bursa Temizlik Firmaları
Bursa Hakeller Temizlik

Bursa Temizlik Firmaları

Bursa En İyi Temizlik Firması

Bursa Hakeller Temizlik

Bursa Temizlik Firmaları

Bursa HAKELLER temizlik firması bir çok konuda hizmet ağı vardır. Kısaca hemen hemen her alanda mesela alışveriş merkezi temizliği. Bu hizmet çok zor ve zahmetli bir iştir bunun nedeni en çok girilen çıkılan mekânlardan birisidir ve gün içerisinde ziyaretçiler varken temizlemek gerekir. HAKELLER temizlik firmasının uzun yıllardır temizlik sektöründe çalışan tecrübeli çalışanları vardır. Ekibimiz hem çok titizlik içinde temizliklerini yaparlar hem de bu temizliği yaparken ziyaretçileri hiçbir şekilde rahatsız etmezler. Bu hizmet eşsiz bir kalitede verilmektedir firma böyle kaliteli bir hizmeti sizlerin memnuniyeti için çok uygun fiyatla sunmaktadır.
Okul ve dershane temizliği firmamızın en çok titizlik verdiği alanlardan birisidir. Bu alanlarda geleceğimiz olan ve emanetçilerimiz olan öğrencilerimiz eğitim görmektedir. Bursa HAKELLER şirketinden temizlik talep edildiğinde alanında en iyi olan çalışanlarımız yönlendirilir. Temizlenecek alana göre özel temizlik ilacı kullanarak temizlik hizmetini yaparlar ve kullandıkları ilaç TSE damgalı resmi ilaçlar olup çok tesirlidir ve dökülen alana hemen etki eder. Bu sebebler insan temas etmemesi için özen gösterilir temizlenecek olan alan çok hızlı bir şekilde seri olarak dipten bucağa temizlenir. Alan eşsiz bir temizlik yapılarak sağlıklı bir ortam oluşturularak müşteriye teslim edilir.

okul-temizlik-hizmeti
Bursa Hakeller Temizlik

Okul Temizlik Nasıl Yapılır ?

Bursa HAKELLER temizlik firması özel ve kamu okullarına, düzenli, dezenfekte ve temizlik hizmeti vermektedir. Temizliğin temelini oluşturan hijyen anlayışı, sağlıklı yaşamın devamı için gerekli olan tüm ilke ve uygulamaları kapsayan bir kavramdır. İnsanlar temizliğe en az hava ve su kadar ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı yaşamı devam ettirebilmek için temizliği hayat felsefesi haline getirmek zorundadırlar. Hızlı artan nüfus ve yapılaşma insanları bir biriyle daha yakın hale getirmiş ve insanların temas halinde bulunduğu ortamların sayısı artmıştır.
Her birey eğitime ihtiyaç duyar. Bu eğitimi almak için okul gibi kurumlara yönelirler. Bu da doğal olarak insanları ortak bir payda da ve bir mekânda toplar. İşte bu mekânlardan biri olan okullar temizlik ve sağlık açısından dikkat edilmesi gereken kurumlardan biridir. İster devlet okulu olsun ister özel bir kurum okulu her iki durumda da okul temizliği kaçınılmaz bir olgudur ve en az eğitim kalitesi kadar gereklidir ve diyebiliriz ki okulun temizliği okulun eğitim kalitesinde önemli bir rol üstlenir.

Bursa okul temizliğinde hijyenin sağlanması hem sağlık açısından hem de öğrenci motivasyonu açısından önem arz etmektedir. Okul temizliği düzenli olarak denetimde bulundurulması gereken bir iş günlük, haftalık ve aylık periyotlar ile günlük-yüzeysel, haftalık-derin, aylık-dezenfektan temizlik yapılması gerekmektedir. Günlük temizlik; koridorların temizlenmesi, sınıfların temizlenmesi, sıraların ve masaların silinmesi, çöplerin boşaltılması, lavaboların temizlenmesi, idari odalar ve öğretmen odalarının ve laboratuvarların temizlenmesidir. Bu temizlik esnasında günlük çözüm üreten basit deterjanlar kullanırken haftalık ve aylık temizliklerde sağlığa zararı bulunmayan daha yoğun deterjanlar ve dezenfektanlar tercih edilir. Ayrıca haftalık olarak okul camları, depolar, ders ve laboratuvar materyalleri temizlenir.

Bursa okul temizliği yapılırken şu kurallara uyulmalıdır; tüm sınıflarda ve odalarda iyi bir havalandırma mutlaka yapılmalıdır bu toz ve mikroplara karşı alınacak en temel önlemdir. Temizlik solüsyonu temizlenecek bölgenin risk durumuna göre hazırlanmalı, hazırlanan solüsyonlar kirlendikçe ve her kullanımdan sonra değiştirilmelidir. Temizlikten sorumlu personel temizlik sırasında kendisini direk temastan korumak amaçlı maske, bone, eldiven takmalı ve her türlü kişisel ve çevresel koruyucu önlemlerini almalıdır. Kurumlarda tuvalet alanlarında yapılan temizlik ile koridor ve odalarda yapılan temizlik ve temizlik malzemeleri kesinlikle ayrı olmalıdır. Dezenfektanlar kullanılmalıdır. Lavabo ve tuvaletler daha güçlü dezenfektan ve deterjanlar ile temizlenmeli ve havalandırılmalıdır.
Lavabo ve tuvaletlerde düzgün havalandırma yapmak son derece önemlidir. Lambalar, dolaplar, aletler, kapı kolları dezenfektan solüsyonla ve nemli bezlerle silinip kurulanmalıdır. Tüm temizlik işlemi bittikten sonra zemin son olarak çamaşır suyu ve su solüsyonuyla silinmeli ve bırakılmalıdır. Temizlik mesai öncesi ve ya mesai sonrası yapılmalıdır.

Okul temizliği öğrenci ve öğretmen sağlığı ile doğrudan alakalı bir durum olup eğitim kalitesi ve düzeni için de son derece önemli olup bu konuda profesyonel desteğe baş vurmaktan kaçınılmamalıdır.

hastahane-temizlik-firması
Bursa Hakeller Temizlik

Hastane Temizlik Nasıl Yapılır ?

Katlarda bulunan hasta odaları gün içinde rutin olarak temizlikleri yapılır. Temizliği yapılmadan önce kat arabası düzenlenir eksik malzeme ve ekipmanlar tamamlanır. Hasta odasına izin alınarak girilir. Oda içi çöpler toplanarak temizliğe başlanır. Oda içi ıslak zeminlerin, yüzeylerin tozu alınır. Koltuk, yemek masası ve telefon beyaz bezle silinir. Bu işlemde hem temizlik hem dezenfekte işlemini bir arada yapabilen kimyasal kullanılır. Tuvalet temizliği yapıldıktan sonra odadaki sarf malzemeler tamamlanır. Zemin önce kuru süpürülüri ve daha sonra nemli paspas yapılır. Son olarak bir eksik olup olmadı kontrol edilir. Kapı kolu silinerek temizlik işlemi tamamlanır. Bu işlem sırasında eldiven kullanılmalıdır.

Hakeller Endüstriyel Temizlik

Bursa Temizlik Firmaları

Bursa da bulunan fabrika, hastahane, kurum ve kuruluşlara, belli aralıklar ile,dezenfekte ve hijyen öncelikli endüstr,yel temizlik hizmeti verilmektedir.

Bursa Hakeller Temizlik

Bursa Temizlik Firmaları

Düzenli planlama ile yapılan, dış cephe temizlik işlemi, yağmur, rüzgar gibi etkenlerden etkilenen binaların bakımlı ve güvenli kalması için gereklidir.