Dezenfeksiyon Hakkında

by admin
0 comment

Hepimizin gündeminde korona virüsü var. Bu virüsten korunmak ve sağlığımızı korumak için yapmamız gerekenler ise belli: Zorunlu olmadıkça evden çıkmamak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve elbette hijyene önem vermek!

Elleri sık sık yıkamak, bunun mümkün olmadığı durumlarda kolonya ya da alkol bazlı el antiseptiği kullanmak, kişisel hijyeni sağlamak için oldukça önemli. Fakat sadece el temizliği, korona virüsü de dâhil olmak üzere virüs kaynaklı hastalıklardan korunmak için yeterli olmayabilir. Yaşam alanınızı da temizlemeniz şart. Peki, evi dezenfekte etmek için ne yapmalı?

EVLERİ DEZENFEKTE ETME YÖNTEMLERİ

Kapı kolları, elektrik anahtarları, pencere tutacakları, musluk başlıkları, mobilya kulpları ve kolları, sabunluklar, sifon düğmesi… Tüm bu alanlar eve gelir gelmez dokunabildiğiniz, yani kirli ellerle temas edebileceğiniz noktalar. Bu nedenle bu noktaları, Arap sabunu ile hazırladığınız temizlik suyu ya da su-çamaşır suyu karışımıyla günde iki kez temizlemelisiniz. Eğer çamaşır suyu tercih etmiyorsanız oksijenli sudan da yararlanabilirsiniz.

Ev dezenfeksiyonu için temizlemeniz gereken diğer şeyler de kumanda, oyun konsolu kolu, bilgisayar klavyesi ve faresi, küçük ev aletleri tutacakları ve tabii ki cep telefonları. Bu aletlerin dezenfekte edilmesi, virüslere karşı korunabilmek için oldukça mühim!

Evi mikroplardan arındırmak için yapacağınız bu temizlikte, elektronik aletleri temizlemek için üretilen özel dezenfektanlardan ya da dezenfektan mendillerden yararlanabilirsiniz. Olası bir ev kazasına meydan vermemek için de aletlerin fişlerinin prize takılı olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bursa Hakeller temizlik firmasını arayarak, ihtiyacınız olan alanların, hijyen sağlanması bakımından profosyonel ekibimiz tarafından dezenfekte işlemi yapılmasını isteyebilirsiniz.

You may also like