Faydalı Temizlik Yöntemleri

by admin
0 comment
temizlik nası yapılır

Faydalı Temizlik Yöntemleri
Mutfakta hızlı temizlik

Birçoğumuz için mutfak temizliği her gün ilgilenmemiz gereken bir iştir. Mutfağı sürekli temiz tutmamızı sağlayacak mantra“ilerlerken temizleyin”dir.

Yemek pişirirken aynı zamanda malzemeleri kaldırıp bulaşıkları makineye doldurup etrafı temizlersek, yemeğin ardından bizi bekleyen kocaman bir bulaşık dağı da oluşmayacaktır.

Yemeğin ardından arta kalanları dolaba kaldırıp lavaboyu sildikten ve yemek esnasında kullandığımız tabakları makineye doldurup programı başlattıktan sonra keyfimize bakabiliriz.

Günlük mutfak temizliğinde işimizi kolaylaştıracak mucizevî temizlik malzemelerinden de yararlanmayı unutmamalıyız! Mikrofiber temizlik bezleri, kullan-atpeçeteler ve mutfak kirlerine özel olarak formüle edilmiş yüzey temizleyiciler hafif bir günlük mutfak temizliği için işinizi kolaylaştıracak önemli araçlardır.

Ayrıca mutfak temizliğinde işinize yarayacak “bire bir” kuralını da unutmayın! Bu kuralı kendinize göre adapte edebilirsiniz. Örneğin bulaşık makinesini her çalıştırdığınızda içerisine mutlaka bir buzdolabı rafı koymayı kural hâline getirin.

Bir diğer örnek; ne zaman mutfağı süpürseniz, mutlaka bir de mutfak dolaplarını temizleyin. Bu gibi kurallarla sık sık yaptığınız ev işlerinden biri ile uzun aralıklarla yapılan ve daha zormuş gibi görünen ev işlerini bölüm bölüm zincirleyebilirsiniz.

Bu stratejiyi uzun vadede uyguladığınızda buzdolabınızın içinin sürekli temiz veya özel bir dolap temizliği zamanı ayırmamış olsanız bile dolaplarınızın mucizevî bir şekilde hepsinin temizlenmiş olduğunu fark edeceksiniz.

TEMİZLİK NASI YAPILIR ?

Yaşam alanımız olan evlerin hayatımızdaki önemi büyüktür.
Ancak, özellikle de günümüzde bayanların iş hayatındaki rolünün artması ile birlikte yoğun iş ve hayat temposundan dolayı ev temizliğinde gereken zaman ayrılamıyor. Bu nedenle ev temizleme konusunda yardıma ihtiyaç duyulabiliyor.
Bu noktada biz devreye giriyoruz. Ev temizlik şirketleri nasıl çalışacak? Hizmetten memnun kalacak mıyım? Yapacağınız ödemenin karşılığını görebilecek misiniz? Tüm bunları hiç düşünmeden, işinde başarılı ve tecrübeli olan firmamız ile anlaştığınız takdirde bu soru ve işaretlerin ortadan kalkacağına emin olabilirsiniz.
Günlük bir defaya mahsus, her hafta düzenli periyodik, iki haftada bir, üç haftada bir, ayda bir, opsiyonel ve kişiye özel olmak üzere temizlik hizmet türünü & süresini belirleyebilirsiniz.
SGK’LI güler yüzlü personellerimiz ile bütçenizi aşmayacak uygun fiyatlarımızla hizmetinizdeyiz.